Ciąża bez stosunku i wytrysku?

Jestem stosunkowo młodą osobą. Uprawiałam z chłopakiem petting - nie doszło ani do penetracji, ani do wytrysku. Martwi mnie jedynie ten preejakulat. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, gdy chłopak dotknął penisem jedynie łechtaczki i to dokładnie dwa razy? Dodam, że okres spóźnia mi się już tydzień. Nie czuję żadnej nadwrażliwości piersi, żadnych obrzęków, czy podwyższonej temperatury, za to średnio miesiąc temu rozpoczęłam dietę, dość rygorystyczną w stosunku do wcześniejszego sposobu żywienia. Bardzo się tym stresuje, proszę o szybką pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Prejakulat jest wydzieliną, która zawiera wystarczającą ilość plemników do zapłodnienia. Jednak z Twojego opisu wynika, że ryzyko zajścia w ciążę jest raczej niewielkie.
Poważny wpływ na regularność okresu może mieć natomiast stosowana przez Ciebie rygorystyczna dieta. Nie mniejszy wpływ ma również towarzyszący Twojej obawie stres.
Dla pewności zalecam wykonanie testu ciążowego

Pozdrawiam.