Stosunek bez prezerwatywy i bez wytrysku - czy moja dziewczyna może zajść w ciążę?

Witam! Dzisiaj odbyłem swój pierwszy stosunek ze swoja dziewczyną. Była dziewicą. Penetracja trwała około 2 minuty. Nie uroniłem ani kropli spermy, ale dowiedziałem się, że jeszcze bez wytryskiem, wydziela się płyn, który zawiera plemniki. Jak duża jest szansa zajścia w ciąże? Słyszałem, że są tabletki, które można zastosować do 72h po stosunku, które "powstrzymują" ciąże. Czy one są skuteczne i jak się nazywają? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Płyn, o którym piszesz to preejakulat - wydzielina gruczołów cewkowych mogąca zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Szansa na zajście w ciążę bez pełnego stosunku jest jednak stosunkowo niewielka. Wszystko tak naprawdę zależy od dni płodnych lub niepłodnych Twojej partnerki.

Preparaty "72h po" nie są zalecane w tego typu sytuacjach. Jest to antykoncepcja awaryjna, w których ryzyko ciąży jest wysokie. Dodam także, że wywołuje wiele działań niepożądanych i nie widzę potrzeby obciążania nim organizmu Twojej dziewczyny.

Pozdrawiam