Czy ten lek może zaburzyć cykl miesiączkowy?

Dzień dobry, Czy lek Pylera, stosowany przez 10 dni wraz z Bioprazolem, stosowanym przez dwa miesiące może zaburzyć cykl miesiączkowy? Obecnie jestem w 37 dniu cyklu, miesiączkę dostaję średnio co 35 dni. Ciążę raczej wykluczam, ponieważ się zabezpieczamy, a dodatkowo dwa testy ciążowe wykluczyły ciążę, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to wszystko gwarancją, że tej ciąży nie ma. Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników. W związku z tym menstruacja może się opóźnić na skutek zażywanych leków oraz chorób towarzyszących w danym okresie czasu.

Choć producenci leków Pylera oraz Bioprazol nie wspominają o takim działaniu niepożądanym, to niewykluczone, że mogły one w niewielki sposób wpłynąć na przesunięcie menstruacji. Proszę jeszcze raz wykonać test ciążowy. Jego negatywny wynik na tym etapie ostatecznie wykluczy ciążę. Jeśli mimo to, okres nadal się nie pojawi, to proszę odwiedzić ginekologa. Trzeba wykluczyć inne przyczyny.

Temat ten opisaliśmy w artykule, który znajdzie Pani poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.