Dlaczego jeszcze nie dostałam krwawienia miesiączkowego?

Witam spóźnia mi się okres 5 dni. Boli mnie brzuch , w lewym boku na wysokości jajnika i kręgosłup. Zawsze miałam takue objawy przed okresem ale tym razem się nie pojawil. Od ostatniego okresu upłynęło 30 dni wykonałam test ciążowy który wyszedł negatywnie. Co może być powodem zatrzymania okresu? Dodam że ma 42 lata a długość cyklu zawsze była między 23 a 26 dniem
KOBIETA, 42 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powodów zatrzymania okresu może być wiele. Wśród nich wyróżnić można zaburzenia hormonalne, odchudzanie lub silny stres w danym cyklu miesiączkowym. Czasem przyczyną są torbiele na jajnikach, mięśniaki bądź polipy.

Aby ostatecznie wykluczyć ciążę może oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Jeśli nadal nie pojawiło się krwawienie miesiączkowe, to konieczny będzie kontakt z ginekologiem.

W naszym projekcie pytań do specjalistów pojawiało się wiele podobnych pytań. Temat ten opisaliśmy szerzej w tekście znajdującym się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.