Co mogą oznaczać długie cykle miesiączkowe?

Witam, Karmiłam piersią przez 15 miesięcy. Cały okres karmienia piersią nie miałam miesiączki, A pierwsza dostałam 2 miesiące po odstąpieniu. Drugą miesiączka miałam po 42 dniach, A teraz miła 40 dni cyklu A ja dalej nie dostałam okresu. Zrobiłam 2 testy ciążowe i wynik był negatywny. Niepokoi mnie długość tych cykli. Czy to normalne ? Zwykle miałam cykle ok 30 dni. Teraz mam bardzo tkliwe piersi i jestem bardzo zestresowana bo o kolejnej ciąży nawet nie chce myśleć. Ostatni test robiłam w 39 dniu cyklu więc myślę że wynik może być wiarygodny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Dla pewności może Pani wykonać badanie b-HCG, które potwierdzi, lub wykluczy ciążę. Cykl miesiączkowy u części kobiet po karmieniu piersią normuje się dłuższy czas. Jeżeli po 6 miesiącach dalej będą występowały tak długie cykle, warto będzie zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam!