Dlaczego moja miesiączka spóźnia się 6 dzień?

Od 6 dni spóznia mi sie okres ciągle mam obiawy jakbym juz go miała ale go nie ma nie wiem co robic… w ciązy nie jestem! Podkreslam ze ostatnio bylam chora na helikobakter dostalam 2 antybiotyki ( pylera i emanera) ale juz je skończylam nie wiem czy to moze miec z tym związek … Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

okres może spóźniać się z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest ciąża, ale nie jest to jedyna możliwość. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem dużo czynników. W związku z tym menstruacja może nie pojawić się w terminie z powodu stresu, zmiany klimatu, odchudzania lub nadmiernego wysiłku fizycznego.

Wpływ na cykl mogła mieć również antybiotykoterapia, o której Pani wspomina. Jeśli więc wyklucza Pani ciążę, to proszę cierpliwie poczekać na krwawienie miesiączkowe. Jego brak w najbliższym czasie może wymagać wizyty u ginekologa.

Temat braku okresu i negatywnego testu ciążowego został poruszony w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.