Dlaczego moja miesiączka się spóźnia 6 dni?

Witam 6 dzień spóźnia mi się okres nie wiem dlaczego, miesiączki mam regularne, czerwiec miałam trochę stresujący ale już 6 dzień mi się spóźnia, ciążę mogę wykluczyć bo w czerwcu nie wspolzylam, czasami mam uczucie ciężkości w podbrzuszu albo lekki dyskomfort ale okresu ciągle nie ma i to mnie już stresuje bo zawsze jak już jeden dzień spóźniał a teraz nagle 6

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

istnieje kilka powodów, dla których miesiączka mogłaby się opóźnić. Pierwszym najbardziej podstawowym jest ciąża, jednak ją jest Pani w stanie wykluczyć, kolejne to przebyte w niedawnym czasie infekcje i choroby, które mogły osłabić Pani organizm. Innym powodem mogą być zaburzenia odżywiania, zaburzenie hormonalne czy choroby narządów układu rozrodczego. Niewątpliwie stres jest również czynnikiem, który może wpłynąć na regularność miesiączki i tak prawdopodobnie jest u Pani, gdyby jednak miesiączka nie wystąpiła lub nieregularne cykle pojawiały się częściej, należy udać się do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednią diagnostykę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rzadkie-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularne-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.