Czy mogę jednak wykluczyć tę ciążę?

Dzień dobry, okres spóźnia mi się szósty dzień zrobiłam dwa testy ciążowe jeden 3 dnia spodziewanej miesiączki a drugi piątego dnia. Oba wyszły negatywne. Moje miesiączki są bardzo regularne. Uprawiałam stosunek w dni płodne partner doszedł w prezerwatywie ale wcześniej było kilka pchnięć bez (dlatego uważam że ciąża jest możliwa) w ostatnim czasie trochę się stresowałam co też może powodować opóźnienie. Czy mogę wykluczyć ciąże? Ile jeszcze może spóźnić mi się okres zanim powinnam udać się do ginekologa? Czy są powody do zmartwień? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie opisu trudno stwierdzić, czy rzeczywiście mogło dojść do zapłodnienia. Wszystko zależy od tego, czy podczas tych zbliżeń mogło dojść do kontaktu nasienia z drogami rodnymi. Jeżeli podejrzewa Pani, że w wyniku kontaktu z partnerem mogło dojść do zapłodnienia, a wyniki domowych testów ciążowych nie są dla Pani dostatecznie wiarygodne, można jeszcze dla pewności zrobić badanie laboratoryjne hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, który pozwala na szybkie wykrycie ciąży.

Z pytania w wynika, że miała też Pani w ostatnim czasie stresujący okres. Jak najbardziej stres również może być jednych z czynników odpowiadających za opóźnienie miesiączki. Wśród innych należy wymienić też różne choroby narządów intymnych, infekcje, zmiana diety na bardziej rygorystyczną, jak również zaburzenia hormonalne. Jeżeli okres nadal nie będzie się pojawiał, proszę udać się do ginekologa. Może Pani również wykonać dodatkowo badania hormonalne.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pani więcej szczegółowych informacji na temat możliwych przyczyn opóźnienia miesiączki: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

Warto również sprawdzić, jak na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gdzie-szukac-przyczyny-braku-okresu https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-dwukrotnego-braku-okresu-przy-negatywnych-testach-ciazowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-braku-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.