Czy taki ból podbrzusza muszę skonsultować z lekarzem?

Witam, Chciałbym zapytać czy powinnam udać się na wizytę do ginekologa w przypadku gdy od kilku dni boli(ciągnie, kłuje) mnie podbrzusze, a nigdy takich objawów (poza sporadycznym bólem podczas miesiączki) nie miałam. Ostatnia miesiączka była 10 dni temu. Chorób związanych z drogami rodnymi również nigdy nie miałam. Stresowych sytuacji też w ostatnich dniach nie było. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ból podbrzusza nie zawsze jest związany z chorobami dróg rodnych. Z Pani relacji wynika, że w ostatnim czasie nie miała nieprawidłowych plamień, świądu czy pieczenia pochwy co mogłoby sugerować obecność infekcji dróg rodnych. Bolesność podbrzusza może być natomiast spowodowana na przykład infekcją dróg moczowych. W takim wypadku można byłoby wykonać na początek analizę moczu, aby na tej podstawie stwierdzić, czy to może być przyczyną tego stanu. Dodatkowo, również choroby jelit objawiają się bólami podbrzusza, dlatego też można zastanowić się także nad podejrzewaniem takiej etiologii. Z tego też względu na początek warto byłoby udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby wstępnie ocenić, jakie jest źródło problemu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-uchylku-meckela

https://portal.abczdrowie.pl/jajniki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.