Jak powinienem przyjmować ten lek?

Od 13.12 biorę Depakine Chrono stopniowo zwiększając dawkowaniem indywidualnie przepisane przez panią doktor. Jedak chyba mi nie służy. Czy jako objaw uboczny przy stosowaniu tego leku jest nieustanny praktycznie ból głowy. Konsultacje miałem doraźnie przez fundację "twarze depresji" gdyż termin do psychiatry stacjonarnie na maj 2023. Dziś poprosiłem fundację o kolejną konsultacje, ale ciężko mi przewidzieć kiedy mnie ustawią z jakimś psychiatrą, a sam też nie chciałbym odstawiać takich leków (może do konsultacji zmniejszać jakoś dawki żeby ułatwić pani doktor pracę?)

Witam Pana,

Organizm ludzki różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku.

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionych przez Pana leków również należy liczyć się

ze skutkami ubocznymi.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi

jest leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą depresji

ani jej konsekwencji i nie rozwiązują Pana problemów, jedynie tłumią objawy.

Jest to leczenie objawowe.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń depresyjnych

jest psychoterapia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne i ich uciążliwe

konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

depresji oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/