Czy lek rzeczywiście jest tak niebezpieczny?

Witam, mam 24 lata i niedawno stwierdono u mnie depresję. Zalecono mi przyjmowanie leku Dutilox w dawce 30 mg i mam wiele wątpliwości co do niego. Otóż, większość zamieszczonych w internecie opinii na temat tego leku, to niestety opinie negatywne, odnośnie zarówno bardzo uciążliwych skutków ubocznych podczas stosowania, jak i po odstawieniu leku. Chciałabym zapytać, czy lek rzeczywiście jest tak niebezpieczny? Dodatkowo, czy jest aż tak niebezpieczny dla wątroby jak jest napisane na ulotce leku, jeśli przyjmuje się lek zgodnie z zaleceniami lekarza, nie pijąc przy tym alkoholu? Kolejnym pytaniem jest skuteczność leku oraz fakt, czy wyróżnia się jakieś składniki żywności, których bezwzględnie nie wolno spożywać podczas przyjmowania leku (na przykład owoce cytrusowe, gdyż gdzieś czytałam o bardzo szkodliwym dzialaniu grejfruta wraz z takimi lekami)? Czy może raczej wszystkie składniki żywności spożywane w rozsądnych ilościach są dobrze tolerowane i bezpieczne? Bardzo proszę o odpowiedź, bo mam obawę, że niestety lek przyniesie więcej szkody, niż pożytku :( Z góry bardzo dziękuję

Witam Panią,

Organizm ludzki różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku.

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania wymienionego przez Panią leku

również należy liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Kwestię przyjmowania leku oraz skutków ubocznych

powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.

To on zna Pani organizm, historię Pani choroby

i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Domyślam się, że leczy Pani depresję tylko za pomocą

środków farmakologicznych.

Jest to leczenie objawowe.

Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne jak też,

a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.

Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.

Zatem pomocy potrzebuje również dusza.

Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.

Powinna Pani też wiedzieć, że leczenie środkami

farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem środki

farmakologiczne nie leczą zaburzeń depresyjnych i nie rozwiązują

Pani problemów, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem psychoterapii

w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji

ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób

wyleczenia choroby.

Gdyby chciała Pan ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/