Jak długo musi trwać leczenie psychiatryczne?

Dzień dobry, czy to prawda, że jeśli brałam już w przeszłości lek na depresję, kolejnym razem leczenie farmakologiczne musi trwać minimum dwa lata czy to zależy od konkretnego przypadku? Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, nieprawda. Czas farmakoterapii jest zależny od właściwości Pani organizmu, ale też - przede wszystkim - od skuteczności psychoterapii, bez której w Pani chorobie, trudno będzie się obejść. Farmakoterapia i psychoterapia są ściśle ze sobą połączone. Proszę więc skontaktować się z działem informacji NFZ w Warszawie i zapytać, gdzie i w jakim terminie może Pani skorzystać z kwalifikowanej psychoterapii - prowadzonej przez odpowiednio przygotowanego specjalistę. Czasem warto poczekać miesiąc lub dwa. Ma Pani przed sobą wiele lat życia, więc warto. Trzymam kciuki za powodzenie i życzę zdrowia.