Ile trwa leczenie depresji?

Witam mam pytanie dotyczace Depresji jak dlugo trwa leczenie i jak dlugo osoba taka moze przebywac na zwolnieniu lekarskim Depresja zostala potwierdzona przez specjaliste,Dziekuje za odpowiedz dodam jeszcze ze mieszkam w Norwegii Pozdrawiam Dominik
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Leczenie psychiatryczne jest bardzo indywidualne i wymaga stałej kontroli wyników leczenia - psychoterapii i farmakoterapii.
Jeśli pyta Pan o farmakoterapię - pierwszy epizod depresyjny (jeśli wymaga leczenia farmakologicznego) leczony jest minimum pół roku, kolejne minimum 2 lata.
Nie oznacza to jednak, że na cały ten okres uzyska Pan zwolnienie lekarskie.
Osoby z depresją, dla których podstawową formą leczenia ZAWSZE jest psychoterapia (leki jedynie pełnią funkcję wspomagającą) powinny dążyć do jak najszybszej aktywizacji społecznej. Izolacja i bierność, brak zadań i celów w życiu codziennym nie przyśpieszą leczenia, a wręcz mogą je utrudnić.