Jak długo trwa i jak wygląda leczenie depresji?

Jak długo trwa leczenie depresji i czy można w tym czasie podjąć pracę.Jakiej pracy się wystrzegac.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nikt nie odpowie Pani/Panu precyzyjnie, jak długo trwa leczenie depresji. To zależy od konkretnego przypadku, od motywacji pacjenta do wyzdrowienia, od formy leczenia (leki i/lub psychoterapia), od etiologii choroby (reaktywna czy biologiczna), od głębokości objawów, od nasilenia depresji (epizod lekki, umiarkowany czy ciężki), od czasu trwania choroby itd. Jeżeli depresja nie uniemożliwia podjęcia pracy, to można poszukać dla siebie jakiegoś zajęcia. Aktywność zawodowa może mieć nawet znaczenie terapeutyczne – pomaga odzyskać wiarę w siebie, w swoje możliwości, daje szansę na to, by poczuć się potrzebnym. Najlepiej szukać pracy mało stresującej, by nadmierne stresy nie przyczyniły się do pogłębienia depresji. Zachęcam też do przeczytania artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/depresja-praca
http://portal.abczdrowie.pl/zycie-z-depresja
Pozdrawiam i życzę powodzenia!