Jak długo trwa leczenie depresji?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak długo leczy się depresję? Ja leczę się trzy lata i nadal czuje się źle. Mam uczucie jakby ktoś zabrał mi coś bardzo cennego i że nigdy nie będę już szczęśliwa. Nie mogę tego znieść. I przez cały czas pragnę śmierci.

Dzień dobry,
długość leczenia jest bardzo indywidualna. Najlepszą formą jest farmakoterapia połączona z psychoterapią. Bardzo istotne są też predyspozycje genetyczne oraz przyczyny depresji. Jednak jeżeli leczenie opiera się na samej farmakoterapii to bardzo często po odstawieniu leku lub w sytuacji kiedy przyjmujemy długo jeden lek i stałą dawkę objawy mogę nawracać. Warto o swoim samopoczuciu porozmawiać ze swoim lekarzem czy psychologiem. Proszę się nie bać mówić, że efekty są nie zadowalające, to pozwoli np. zmienić leczenie. Kiedy nie chcemy narzekać lekarzowi, nie dajemy mu szansy na to, żeby mógł nam pomóc.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam
Leczenie depresji u różnych osób trwa różnie /niekiedy pół roku, niekiedy kilka lat, a to zależy w dużym stopniu od umiejętności zamiany myślenia negatywnego na pozytywne, co jest podstawowym krokiem wychodzenia z depresji/. Opisane objawy wymagają leczenia farmakologicznego wspomaganego poprzez psychoterapię, aby rozkminować uporczywe uczucia, które generują depresyjne nastroje i brak chęci do życia, co zawsze skutkuje pojawieniem się bardziej pozytywnego myślenia i widzenia rzeczywistości.. To nie wydarzenia , ale to, jak je widzimy i oceniamy ma zasadnicze znaczenie dla naszego codziennego nastroju.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią
Jeżeli leczy się Pani tylko farmakologicznie,
to należy uzbroić się w cierpliwość.
Nie potrafię odpowiedzieć Pani na to pytanie,
jak długo trwa leczenie farmakologicznie depresji,
bowiem farmakologia jest leczeniem objawowym,
- leki nie leczą depresji i nie rozwiązują problemu,
jedynie tłumią objawy.
Jeżeli chce Pani nie tylko leczyć, ale skutecznie
pozbyć się problemu i wyleczyć z depresji, to zachęcam
do skorzystania z odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Czas trwania terapii zależy od zaawansowania
zaburzenia, zastosowanej metody oraz zaangażowania
i współpracy osoby zainteresowanej.
Jeżeli terapia jest systematyczna to leczenie depresji
zwykle trwa kilka miesięcy.
Jeżeli jest to depresja nawracająca, to czas leczenia
może się trochę wydłużyć.
Szczegółowe informacje otrzyma Pani podczas osobistej
konsultacji z terapeutą.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl