Depresja a leczenie farmakologiczne

Czy tabletki sa wskazane przy depresji? Czy może są jakies lagodniejsze metody?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

 PrzemysĹaw Todorowicz
PrzemysĹaw Todorowicz Psycholog

Istnieje możliwość psychoterapii jako łagodniejsza forma leczenia. Jednakże o włączeniu lub wykluczeniu farmakologii decyduje jedynie lekarz psychiatra. Dlatego polecam wizytę u specjalisty, który będzie miał możliwość ocenić, czy farmakologia w danym przypadku jest wskazana.

Depresję możemy podzielić ze względu na nasilenie objawów na: łagodną, umiarkowaną i ciężką. W przypadku tej pierwszej korzyści wynikające z farmakoterapii są dyskusyjne i zaleca się wówczas głównie psychoterapię (np. poznawczo-behawioralną). W przypadku depresji umiarkowanej zazwyczaj wskazana jest farmakoterapia, która jest konieczna w depresji ciężkiej. Różnicowanie nasilenia depresji wymaga całościowego badania psychiatrycznego. Proponuję zaplanować konsultację specjalistyczną, aby z psychiatrą bardziej szczegółowo omówić kwestie rozpoznania i leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy