Depresja, apatia, zmiany zachowania a leczenie farmakologiczne, które nie pomaga

Bralam 4 rodzaje lekow, zadne nie pomogly na depresje, apatie, wycofanie, zmiany zachowania. Ogolnie lapie sie ze jestem osoba calkowicie toksyczna zalezna, niezaradna. Leki brane to: seronil, paroksetyna, wenlafaksyna, setaloft. Zadne nie pomogly, kazda czynnosc I to co mowie jest monotonne, bez emocji, jestem spowolniala,

Witam, optymalnym wariantem w przypadku depresji jest najczęściej łączenie farmakoterapii z psychoterapią.Czas leczenia jest dosyć długi ale pacjent najczęściej czuje poprawę po około 2-3 miesiącach leczenia. Czasem stany depresyjne są objawem innych zaburzeń np hormonalnych czy organicznych-np. choroby tarczycy, neurologiczne. Proszę zgłosić prowadzącemu lekarzowi brak poprawy i poprosić o dodatkowe badania diagnostyczne, w przypadku wykluczenia w/w udać się dodatkowo na psychoterapię.Pozdrawiam

Witam,
Zawsze warto jest stosować zarówno farmakoterapie jak i psychoterapię. Rozumiem zniechęcenie, ale także widzę dla Pani realne szanse powrotu do lepszej formy bądź w ogóle jej uzyskania. Nie wiem gdzie się Pani leczyła, jednak nasuwa mi się myśl, żeby zachęcić Panią, mimo Pani oczywistego zmęczenia i zniechęcenia do kontaktu z lokalną Poradnią Zdrowia Psychicznego, tam opieka jest kompleksowa, zarówno farmakoterapią jak i (co wydaje mi się bardzo ważne) psychoterapeutyczna, która bardzo pomaga w zmaganiach z problemami. Jak dobrze zrozumiałam była Pani poddawana wyłącznie leczeniu farmakologicznemu, czasami może to być trudne bez wsparcia psychoterapeutycznego, mogę więc zrozumieć wynikające w tego zniechęcenie. Widzę jednak realną możliwość naprawy tej sytuacji, jeśli podjęte będzie kompleksowe leczenie, zachęcam do podjęcia jeszcze próby. Pozdrawiam.