Jak długo trwa leczenie bezsenności i stanów lękowych?

Witam Ile trwa wyleczenie z bezsenność i stanów lękowych?? Moje dolegliwości trwają już 2 miesiące, psychoterapia miesiąc, zmieniam leki na inne, medytuję, ćwiczę codziennie oddech. Czy mam szanse się kiedykolwiek z tego wyleczyć, bardzo mi to utrudnia życie, czasem nie jestem po prostu w stanie iść do pracy, czuję ogromne osłabienie organizmu i strach przed wyjściem z domu.

Dzień dobry,

Oczywiście bezsenność i zaburzenia lękowe poddaje się leczeniu. By psychoterapia zadziałała potrzeba czasu - pierwsze sesje zwykle poświęca się na zbieranie wywiadu i planowanie pracy. Miesiąc to niestety za krótko, by wnioskować o jej skuteczności. Proszę przyglądać się swoim objawom dalej - i jeśli przez kolejny miesiąc nic się nie zmieni zgłosić to specjalistom, z którymi Pani pracuje.
W zaburzeniach lękowych i bezsenności terapią z wyboru jest terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Warto sprawdzić, czy Pani terapeuta wykorzystuje elementy zaczerpnięte z tego nurtu, a jeśli nie znaleźć terapeutę pracującego tymi metodami.
Psychoterapia to proces ale z pewnością pomaga odzyskać komfort życia - wskazują na to wyniki badań naukowych.

Jeśli chodzi o leki - zwykle potrzeba około miesiąca by uzyskać ich pełne działanie.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Aleksandra Juszczyk