Stwierdzona silna depresja ze stanami lękowymi

Witam, Mam stwierdzoną przez lekarza psychiatrę silną depresję ze stanami lękowymi. Poza farmakologią zostałam skierowana na psychoterapię raz w tygodniu, jednak nie stać mnie na taki koszt (150zł za wizytę) dlatego zastanawiam się czy jest sens chodzenia na terapie rzadziej- np. raz na dwa tygodnie czy cotygodniowe spotkania z psychoterapeutą są niezbędne?

Częstotliwość sesji terapeutycznej zależy głównie od nurtu w którym terapeuta prowadzi spotkania oraz samego psychoterapeuty. Dodatkowo, dostosowuje się ją do predyspozycji pacjenta, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Częstotliwość spotkań ustalana jest tak, aby pacjent w okresie między nimi był w stanie pracować nad swoimi problemami, ale też miał świadomość stałej opieki i tej pracy nie zaprzepaścił. Temat warto poruszyć z Pani psychoterapeutą, aby dostosować ilość spotkań, jednak osobiście uważam, że 1 spotkanie na 2 tyg. to absolutne minimum.

Dobry wieczór, normalnie jest zasadę, psychoterapia raz na tydzień a 50 minut.
Je tej zasady nie stosuję już od wielu lat, ale nie jest to przyjaźnie odbierane przez środowisko.
Mój preferowany rytm teraputyczny : sesje osobiste raz na 3-4 tygodnie
w międzyczasie 1-2 sesje online przez skypa - dopasowuje się do potrzeb pacjenta.
Finansowo wychodzi na to samo.
Mam jednak całkiem inne poglądy jeżeli chodzi o leczenie stanów lękowych, zaburzeń lękowych czy nerwicy lękowej farmakologią, a i z depresją mam wątpliwości.
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica
Pozdrawiam serdecznie