Depresja ze stanami lękowymi

Witam.mam zdiagnozowaną depresje ze stanami lękowymi,chciałabym chodzić do psychologa kiedyś chodziłam ale musiałam przerwać bo byłam w ciąży i musiałam leżeć miałam około 12 wizyt wiem że jest jakiś limit tych wizyt przynajmniej u nas tak jest,więc chciałam zapytać czy lepiej jak od początku rozpocznę terapie czy od tego momentu co skończyłam.Tego lekarza już nie ma co mnie leczył musiała bym chodzić do innego.dziękuje.

Dzień dobry!

Wybierając się po raz pierwszy po przerwie do nowego psychoterapeuty niejako naturalnie terapia "zacznie się od początku". Będzie to bowiem od nowa zapoznanie się, nawiązanie kontaktu, przedstawienie swojej historii, objawów, potrzeb.
Jednocześnie jednak może Pani opowiedzieć nowemu psychologowi o dotychczasowych postępach i osiągnięciach poprzedniej psychoterapii. Pani nie zaczyna "od zera", ponieważ wiele dobrego mogło się już wydarzyć i nie zostało przecież stracone.

Pozdrawiam!

depresja, to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza