Nasilone epizody objawów lękowych

hejka, mam 35 lat i od dziecka mialam epizody objawów lękowych, gdy zaczęłam pracować moje objawy się nasiliły i stały się regularne, jest tak aż do dziś, pojawiają się o zmęczeniu fizycznym i psychicznym, czy to w domu czy w pracy nawet w markecie. Objawy to zawroty głowy dławienie w gardle, klucha, nudności, skurcze somatyczne brzucha, drętwienie kończyn i błędne koło bo się pojawia lęk, zażywam wtedy afobam lub inne benzo bo mi pomagają, zażywam stale rexetin od psych. ale nie pomaga doraźnie

Dzień dobry,
leki pomagają co najwyżej tylko doraźnie, długofalowo podtrzymują nerwicę i jej błędne koła. Sugeruję podjęcie psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, która może pochwalić się dużą skutecznością w pracy z zaburzeniami lękowymi, w tym napadami lęku panicznego.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl

Pozdrawiam

Witam, doradzam podjęcie psychoterapii, jest Pani pod opieka lekarza psychiatry lecz nic nie napisała Pani o pomocy psychologicznej, która w takim przypadku jest wskazana. Może Pani podjąć leczenie w dowolnej Poradni Zdrowia psychicznego w ramach NFZ, bądź prywatnie, skierowanie do psychologa w ramach NFZ można uzyskać od lekarza POZ lub lekarza psychiatry. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.