Odczuwanie strachu w sytuacjach stresowych

Witam. Mam problem ze stresem. Już od czasów wczesnej szkoły miałam sytuacje stresowe przy ktorych ręce latały mi jak przy jakiejś chorobie, serce wychodziło gardłem i ta bezradność. Przy mniejszym stresie ręce mi sie trzęsą w codziennych sytuacjach, na spotkaniu, randce, mało odczuwalny stres a ręce dygoczą, najgorzej jak ktos mi patrzy na nie. Przy dużym stresie to jest tragicznie. Jestem osobą nerwową i choć nie dae tego poznać moje ciało pokazuje wszystko.. Czy moge coś z tym zrobić????

Dzień dobry,

gorąco polecam udanie się na konsultację do specjalisty - psychoterapeuty i ewentualnie psychiatry. Pomocne może okazać się wspomaganie lekami (które może przepisać psychiatra), jednak działają one tylko doraźnie, a żeby zająć się przyczynami tak silnego lęku należy podjąć psychoterapię. Szczególnie polecam podejście poznawczo-behawioralne, które jest bardzo skuteczne w pracy z zaburzeniami lękowymi.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl