Drżenie rąk i głowy nasilające się w sytuacjach stresowych

Neurolog stwierdził drżenie samoistne Głównie trzesą mi się ręce i głowa drżenie nasila się w sytuacjach stresowych .na co dzień drżenie głowy jest średnio widoczne, natomiast drżenie rąk bardzo widać. Przyjmuję propranolol i jest lekka poprawa Tylko zastanawia mnie fakt że czasem na mszy w kościele ,podczas rozmowy z kimś obcym gdy ktoś się na mnie przygląda zaczyna mi się strasznie trząść głowa . Czy to fobia Czy rozmowa z psychologiem by coś pomogła Czy jest szansa żeby się z tego wyleczyć?

Jeśli rozmowa z kimś nowym, albo inne sytuacje społeczne są źródłem stresu to faktycznie rozmowa z psychologiem i wdrożenie jakiegoś elementu terapii mogłyby być pomocne. Ale jest to dodatek do leczenia przez neurologa.

Podobne objawy są czasem przejawem zaburzeń nerwicowych czy fobii, dlatego spotkanie z psychologiem lub psychiatrą pomogłoby wyjaśnić sytuację, przyjrzeć się możliwym przyczynom zaburzenia (np emocjonalnym, społecznym, osobowościowym itp) oraz możliwościom poradzenia sobie z objawami.

Opisuane objawy wskazują na drżenie samoistne = essential tremor. Często występuje rodzinnie.
Typowo nasila się pod wpływem emocji, czasem zmniejsza się po alkoholu, ale oczywiście to nie jest dobry sposób leczenia
Dalsze leczenie u Neurologa
Ważny spokój, to objaw choroby, nie ma się czego wstydzić czy krępować
Można wyjaśnić, że to choroba.
Nie mylić z chorobą Parkinsona
Pozdrawiam

Witam. Z treści Pani listu wynika, że została już Pani zdiagnozowana przez neurologa, a teraz zastanawia się Pani nad rozmową z psychologiem. To właściwy kierunek. Pozdrawiam