Drżenie rąk w sytuacjach stresowych u 21-latki

Witam! Mam 20 lat. Od zawsze zmagam się z dużym problemem z mocno trzęsącymi się rękami w sytuacjach stresowych. Utrudnia to w dużym stopniu moją pracę zawodową i powoduje poczucie upokorzenia w danej sytuacji, co pogłębia objawy. Ręce zaczynają drżeć nawet w błahych sytuacjach, które teoretycznie nie powinny być aż tak stresujące. Czy powinnam udać się do neurologa? Słyszałam o propranololu. Czy byłby w tej sytuacji skuteczny, jeśli nie mam przeciwwskazań? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam.
Z neurologiem można się ewentualnie skonsultować aby wykluczyć inne przyczyny dolegliwości poza nerwicą.
Propranolol w małych dawkach np. 10mg może okazać się skuteczny.
Rozważyłbym również na Pani miejscu konsultację u psychologa.