Trudność z przełykaniem przy nerwicy lękowej

Moja nerwica miała kiedyś różne objawy od pocenia się drżenia rąk lęku przed byciem w marketach kościele, lęk przed badaniem gin. połykaniem tabletek. Jak zaszłam w ciąże minęło teraz mam drugie dziecko 2 letnie nerwica wróciła tylko dziś ja już wiem, że to nerwica i chyba lękowa. Teraz mam trudności z przełykaniem nie mogę jeść w barach czy to mogę zwalczyć jakoś. Cały czas mam uczucie że musze przełykać śline aż robi się bardzo sucho i uczucie jakbym miała się zadusić. Jak z tym walczyć

Witam,
trudno o szczegółową poradę w tej kwestii przez internet, najlepszym wyjściem byłoby skorzystanie z terapii. Nie wiem czy kiedykolwiek zalecana była Pani psychoterapia oraz czy Pani z takiej formy pomocy korzystała, jednak jest to kwestia warta przemyślenia, ponieważ nie tylko pomaga poradzić sobie z objawami doraźnie, ale też jej skutki utrzymują się. Zawsze może Pani oczywiście szukać terapii z ramach ubezpieczenia, w tym celu należało by się udać do Poradni Zdrowia Psychicznego współpracujących z NFZ. Pozdrawiam.