Czy jest szansa na poprawę libido przy nadciśnieniu?

Dzień dobry, u bardzo wielu osób z nieleczonym nadciśnieniem występują problemy z erekcją/libido. Czy po wdrożeniu leczenia farmakologicznego te problemy znikną, zakładając, że zastosujemy leki, które będą neutralne na problemy z erekcją/libido? Czy może też uszkodzenia są już na tyle nieodwracalne, że nawet leczenie nic nie da?

Dzień dobry.

Erekcja a libido to są dwie zupełenie inne funkcje seksualne.

Jeśli zacznie Pan brać hormony (T) samodzielnie lub na siłowni to nie będzie dobrze. Na libido nie ma leków - chyba, że problem jest hormonalny. Na erekcję są, ale wszystko wymaga badania i diagnozy.

Polecam zgłosić się do seksuologa.

D.Pysz-Waberski

SEKSUOLOG