Czy RTG lędźwi w bardzo wczesnej ciąży było niebezpieczne?

Nie wiedząc, że jestem w ciąży miałam wykonane badanie rtg kręgosłupa odcinek lędźwiowo krzyżowy, dwa zdjęcia- przód i bok. Widziałam podobne zapytania, ale w moim przypadku promieniowanie było skierowane bezpośrednio na dół brzucha bez jakichkolwiek pasów zabezpieczających. Badanie było wykonane tydzień po stosunku i owulacji, czyli w 3 tygodniu ciąży. Dowiedziałam się, że dawka obu zdjęć razem wyniosła 0,5mSv. Czy mam się czego obawiać? Odchodzę już od zmysłów. Ginekolog na razie powiedział, że czasu nie cofniemy, jestem na początku ciąży, a już jestem bardzo zestresowana.
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

To niewielka dawka promieniowania. W większości przypadków nie będzie miała wpływu na przebieg ciąży, jednak nigdy nie można wykluczyć działań niepożądanych z całą pewnością.