Co oznacza wynik RTG lędźwi 38-latki?

Jak interpretować wynik badania RTG kręgosłupa odcinka lędźwiowego? ( wiek 38 l ) Kręg L1 przejściowy z dodatkowymi żebrani. Pogłębiona lordoza lędźwiowa. Lewostronne skrzywienie kręgosłupa L z rotacją trzonów. Zwężenie krążka m-k L4-S1. Wysokość trzonów prawidłowa. Niejednoznaczny obraz stawów krzyżowo-biodrowych-zwężenie? W celu oceny wskazane wykonane zdj. A-P i skośnego w/w stawów. Do jakiego specjalisty powinnam udać się z tymi wynikami?

Lek. Michał Lenard

Z opisem badania i zdjęciem należy się zgłosić do lekarza, który je zlecił. Zlecone zostanie wykonanie kolejnych zdjęć RTG w celu dokładniejszej diagnostyki. Pozdrawiam!