Dlaczego mam te zasinienia stóp?

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że w momencie kiedy siedzę na krześle pojawiają mi się zasinienia na spodzie stóp. Dzieje się tak też kiedy siedzę na kanapie. Plamy te wyglądają jak siniaki pod skórą natomiast kiedy wstanę i pochodzę, te miejsa robią się białe i czerwone (jakby plamy). Przy okazji czuję ból i szczypanie pięt, pieczenie/szczypanie stóp i łydek. Wiecznie mam zimne dłonie i stopy. Doppler tętnic i żył kończyn dolnych jest poprawny. D-dimery na niskim poziomie. Dzieje się tak jak jest chłodno ale też kiedy jest ciepło. Lekarze twierdzą, że to objaw Raynauda i w sumie rozkładają ręce. Ja się obawiam, że jest to jakiś ucisk na naczynia ale w obrębie brzucha/miednicy. Często mnie boli też w prawym podżebrzu na wysokości wątroby (wszystkie badania: USG jamy brzusznej, wyniki wątrobowe, trzustka, glukoza itd w normie). Mam zrobione rezonansy kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego, RTG płuc i tonę badań. Jak pochylam się nad zlewem przy myciu zębów/ twarzy albo napnę brzuch to moje nogi robią się sino-czerwone z białymi plamkami. Odpowiedzią lekarza było, że "mam się tak nie pochylać".... Czasem zdarza się podobna sytuacja w górnych kończynach. Obawiam się, że jest to jakiś poważny problem z krążeniem. Natomiast czuję jakby był ignorowany. Pojawia się to każdego dnia, wielokrotnie w ciągu dnia. Zaczęły mi spadać leukocyty (3.54 tys), jestem na diecie (zastanawiam się czy nie schudłam przez to za bardzo) i bardzo się martwię. Czuję też, że moje mięśnie są słabe i spadła mi objętość masy mięśniowej. Czeka mnie niebawem lot samolotem i wypoczynek w ciepłym miejscu i nie wiem czy jeśli to kłopot z krążeniem czy to bezpieczne. Odwiedziłam kardiologa, chirurga naczyniowego, internistę, neurologa, reumatologa, ortopedę, hematologa, gastrologa. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie. Jestem osobą palącą, co też sugeruję. Głównie wysyłają mnie do psychiatry.... Natomiast czuję ignorowanie kwestii tego, że ciężko mi siedzieć na krześle/toalecie/kanapie, bo zaraz pojawia się problem, co nie sądzę, że jest fizjologiczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Być może to początkowe stadium choroby Burgera. Podstawową metodą profilaktyki i leczenia jest rzucenie palenia. Proszę prowadzić obserwację, czy po zaprzestaniu palenia nikotyny objawy ustąpią.