Czy zaburzenia słyszenia mogą mieć związek z kręgosłupem?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z niedosłuchem i szumami w głowie. Dostałam wynik RTG kręgosłupa szyjnego i w nim opisane są silnie wysycone wyrostki sutkowate. Pytanie czy one mogą odpowiadać za niedosłuch i szumy w głowie ? Co one mogą oznaczać ? Dodam, że mam też problem z kręgosłupem szyjnym.
KOBIETA, 67 LAT 11 miesięcy temu

Może Pani chorować na zapalenie wyrostków sutkowatych (np. po przebytej infekcji ucha). Inną prawdopodobną przyczyną dolegliwości przy takim obrazie radiologicznym jest perlak. Konieczna będzie konsultacja laryngologiczna.