Co oznacza wynik TK głowy 35-latki?

Witam jestem po Tomografii głowy i nie pokoi mnie jedno zdanie . "Zacienienie wyrostków sutkowatych " Co to może oznaczać ? to są problemy związane laryngologiczne ? dodam że mam niedosłuch ? bóle głowy jak i doszły bóle kręgów to może być od tego ? dziękuje za informacje . Po za tym wszystko jest w porządku na wyniku.

Witam!
Na podstawie czaszki, nieopodal otworów słuchowych obustronnie znajdują się kostne wyrostki nazywane sutkowymi. Z natury są one "powietrzne" i wówczas w RTG i TK wychodzą jako "jasne", w czasie procesu zapalnego lub po nim opisywane są jako "zacienione". Jest to sprawa laryngologiczna.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.