Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzień po krwawieniu z odstawienia mogę zajść w ciążę?

Witam. 26.12 (w niedziele) wzięłam ostatnia tabletkę. 3 dni temu (w poniedziałek) powinnam zacząć opakowanie, jednak odstawiam tabletki. 2 dni temu "skończyło mi się " krwawienie z odstawienia a wczoraj kochałam się  z chłopakiem bez zabezpieczenia.. Czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Istnieje pewna szansa na ciążę. Jeśli zamierza się odstawić tabletki, należy nie współżyć bez zabezpieczenia po wzięciu ostatniej tabletki. Czas po skończeniu opakowania nie jest już bowiem przerwą, nie następuje po nim wznowienie przyjmowania tabletek. Tak więc nawet stosunek odbyty w tym czasie może się skończyć ciążą. Wszystko zależy od tego, jak szybko po odstawieniu tabletek powróci jajeczkowanie. Trudno mi spekulować na temat szans. Proszę za dwa tygodnie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy