Czy tabletki mogę odstawić w dowolnym dniu zażywania?

Witam, moje pytanie brzmi: Czy po odstawieniu tabletek w dowolnym dniu (nie po zakończeniu całego opakowania) i od tej chwili zaprzestaniu współżycia, jestem bezpieczna? Czy jest możliwość, że plemniki, które dostały się wcześniej do dróg rodnych spowodują zapłodnienie? Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem, że ma Pani na myśli złożone tabletki antykoncepcyjne .Jeśli do przerwania stosowania tego typu preparatu dojdzie w pierwszym tygodniu jest możliwość  zajścia w ciążę, jeśli w ciągu 7 ostatnich dni dochodziło do stosunków płciowych.
Przerwanie zażywania w drugim lub trzecim tygodniu i zaprzestanie współżycia płciowego nie jest obarczone ryzykiem zajścia w ciążę.