Czy mogę wykonać tatuaż po braniu antybiotyku?

Mam pyatnie mianowicie 28,29 września wziąłem duomox i skończyłem brać przez dwa dni choroba mi ustąpiła. Mam zaplanowany tatuaż na 12 października, czyli mijają dwa tygodnie prawie od zakończenia brania antybiotyku, czy mogę iść wykonać tatuaż, czuję się dobrze i nie mam żadnych objawów chorobowych

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli antybiotykoterapia została zakończona i nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości związanych z infekcją, to nie ma żadnych przeciwwskazań – może Pan wykonać tatuaż bez obaw o interakcje pomiędzy zabiegiem a leczeniem. Zachęcam do zapoznania się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wykonac-tatuaz-przy-antybiotyku.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://uroda.abczdrowie.pl/sprawdz-jak-dbac-o-skore-z-tatuazem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.