Czy mogę wykonać tatuaż przyjmując ten antybiotyk?

Witam czy mogę wykonać mały tatuaż za 2 tygodnie jeśli 3 dni temu zaczęłam przyjmować antybiotyk DOXYCYCLINUM 100mg I będę go przyjmować przez cały miesiąc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

antybiotykoterapia, a także jakakolwiek infekcja, która wymaga zastosowania tej formy leczenia są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-leczenia-antybiotykiem-mozna-wykonac-tatuaz.

Organizm jest osłabiony, bardziej podatny na infekcje, co dodatkowo może wpływać na proces regeneracji po zabiegu wprowadzenia pod skórę barwnika. Trudno przewidzieć konsekwencje wykonania tatuażu podczas choroby i zażywania antybiotyku (wiele zależy także od rozmiaru tatuażu), natomiast niewykluczone są powikłania w postaci wydłużonego czasu gojenia, a nawet odrzucenia przez organizm pigmentu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/sprawdz-jak-dbac-o-skore-z-tatuazem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.