Czy mogę wykonać tatuaż podczas leczenia WZW B?

Witam od 2012 roku choruje na wzwB , bylem leczony interferonem , a nastepnie mialem leki Baracuda , ale z powodu ze mialem problemy z pracą i ubezpieczeniem ,przerwano leczenie , lekarze mowili zle ze wirus pewnie zmutuje. lecze sie nadal ale nie przyjmuje leków, no i lekarz daje wizyty teraz co rok ,Najblisza mam za 6 miesiecy , No i pytanie moje brzmi bo mam okazje zrobic u mojego znajomego w profesjonalnym studio tatuazu ,tatuaz ktory zakryje moj nieudany mlodzienczy brzydki tatuaż , jade do znajomego na urlop i zaproponowal ze wkoncu zrobi mi cos fajnego , ale tyle sie naczytalem ze sam juz nie wiem czy to nie zaszkodzi mi , prosze o opinie bo moj lekarz jest na urlopie , wiec i tak bym nie zalatwil wizyty.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przewlekłe choroby wirusowe w tym również WZW stanowią przeciwwskazanie do wykonania tatuażu, dlatego warto przemyśleć tę decyzję. Zabieg wiąże się m.in. z ryzykiem infekcji, która nie będzie obojętna dla już osłabionego organizmu.

Więcej informacji na temat przeciwwskazań do wykonania tatuażu może Pan znaleźć w poniższych odpowiedziach udzielonych na pytania o tej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-miec-zrobiony-tatuaz-po-wycieciu-migdalkow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tatuaz-moze-miec-wplyw-na-moje-znamie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-robic-tatuaz-gdy-mam-gronkowca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.