Antybiotyk a tabletka antykoncepcyjna

Witam. :) Kiedy mogę zacząć stosować antybiotyk (obniżający skuteczność tabletek antykoncepcyjnych) tak, aby nie istniało ryzyko zajścia w ciążę, jeśli ostatni stosunek był w sobotę (24.04.2010) w trakcie jedzenia tabletek placebo, a obecnie jestem na 2-giej tabletce dwuskładnikowej z nowego blistra? Zależy mi na czasie, ponieważ mam zapalenie gardła, a za równy tydzień czeka mnie matura.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plemniki mogą żyć do 7 dni w drogach rodnych kobiety, więc najprawdopodobniej może Pani bezpiecznie rozpocząć stosowanie antybiotyku tydzień po odbyciu ostatniego stosunku. Należy zabezpieczać się dodatkowo podczas zażywania antybiotyku i najlepiej 7 dni po zakończeniu kuracji.

Pozdrawiam!