Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Yaz a konieczność dodatkowego zabezpieczenia

witam,przez 5 lat brałam tabletki yaz,teraz biorę trzecie opakowanie ovulastan,problem w tym,że zachorowałam i od wtorku zapomniałam o tabletkach,pominęłam dwie ostatnie,po których miała być 7 dniowa przerwa.okres dostałam już w środę więc dziś jest piąty dzień miesiączki.moje pytanie brzmi kiedy mam zacząć nowe opakowanie i czy muszę się dodatkowo zabezpieczać :?

Witam. Proszę traktować 2 ostatnie dni w których miała Pani przyjmować tabletki jak 2 pierwsze dni przerwy 7-dniowej. Bezpośrednio po przerwie proszę zacząć przyjmowanie kolejnego opakowania tabletek. W ten sposób ochrona antykoncepcyjna nie zostanie obniżona.