Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i Taromentinu

W ubiegłą środę odbyłam stosunek z chłopakiem, był to mój 3 dzień zażywania tabletek antykoncepcyjnych po 7-mio dniowej przerwie. W piątek przepisano mi antybiotyk Taromentin. Nie przyjęłam antybiotyku w piątek, poczekałam do niedzieli rano i zażyłam pierwszą dawkę antybiotyku, po 72 godzinach od odbycia stosunku. Czy ochrona jest zapewniona? Wiem, że trzeba dodatkowo się zabezpieczać w trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po niej lecz jak jest ze stosunkiem odbytym 3 dniprzed zażyciem antybiotyk

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli przyjęła Pani antybiotyk 72-godziny po stosunku, antykoncepcja powinna być skuteczna. Pozdrawiam.