Stosowanie antybiotyku a sposób przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Dziś wzięłam pierwszą dawkę antybiotyku Taromentin, obniżającego działanie tabletek anty. Jutro natomiast przypada mój ostatni dzień brania tabletek przed 7-dniową przerwą. Czy mogę normalnie zrobić przerwę miedzy opakowaniami czy muszę zacząc nowe opakowanie tabletek yasmin bez przerwy? Dodam, że ostatni stosunek odbyłam w zeszły piątek w nocy, tydzień temu. Czy jeżeli nie zrobiłabym przerwy, to antybiotyk mógłby opóźnić/spowodować zmiany w krwawieniu? Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Może Pani normalnie zrobić przerwę między opakowaniami. Antybiotyk obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych więc podczas ich stosowania proszę używać dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Jeżeli nie zrobi Pani przerwy mogą wystąpić opóźnienia krwawienia lub krwawienia śródcykliczne.
Pozdrawiam