Lekkie plamienia w okresie 21 dni brania tabletek

Witam!!! Mam 22 lata, jestem kobietą, która przez okres 2 lat przyjmowała regularnie tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki, na prośbę mojego lekarza, po tym czasie zaczęłam brać je od nowa. Przyjęłam pierwsza tabletkę w drugi dzień okresu, ponieważ plamienia były prawie niewidoczne i do końca nie wiedziałam, czy to jest właściwie okres. Brałam tabletki przez 21 dni, ale po 7-dniowym normalnym okresie dostałam lekkich plamień koloru brązowego i czasami wyglądało to jakbym miała lekki okres, i tak trwało to do ostatniej tabletki. Dzisiaj rozpoczyna się 7-dniowa przerwa na okres, a ja dalej mam lekkie plamienia i nie wiem, czy jest to normalne? I nie wiem, czy dostanę w tej przerwie normanlego okresu, jak plamię już przez taki długi okres czasu. A zaznaczam, że nigdy nie miałam takich problemów, kiedy zaczęłam dwa lata temu przyjmować tabletki. Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo się niepokoję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Widocznie tym razem Pani organizm inaczej zareagował na hormony, prezentując najczęstszy objaw uboczny tych preparatów - krwawienie poza 7-dniową przerwą. W czasie tej przerwy powinno jednak wystąpić obfitsze krwawienie z odstawienia (przy czym to normalne, że krwawienie to jest mniej obfite niż "zwykła" miesiączka). Jeśli tak się nie zdarzy, to przed rozpoczęciem kolejnego opakowania powinna Pani wykonać test ciążowy. Jeśli plamienie podczas przyjmowania tabletek będzie utrzymywać się w czasie przyjmowania kolejnych kilku blistrów, konieczne może być odstawienie ich.

Pozdrawiam!