Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienie w czasie przerwy od tabletek

Witam! Biorę tabletki kontracept, robiłam miesięczną przerwę. Gdy dostałam plamienie wzięłam pierwszą tabletkę, od 3 dni mam ciągle brązowe plamienia. To dobrze, czy miałam czekać na obfity okres? Tabletki już biorę od 3 lat. Za każdym razem, gdy robiłam przerwy miałam normalny okres i zawsze wiedziałam, kiedy wziąć, niestety nie tym razem...

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Witam serdecznie!
W obecnej sytuacji wszystko zależy od dnia cyklu, w którym pojawiło się krwawienie. Jeżeli był to czas oczekiwanej miesiączki, to brązowe plamienie zapewne jest wynikiem przyjmowania tabletek. W takiej sytuacji krwawienie należałoby uznać za miesiączkę. W innym przypadku należy podejrzewać plamienie śródcykliczne, stosunkowo często spotykane w pierwszych miesiącach po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Ze względu na niepewną sytuację, warto stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 dni. Jeżeli plamienia będą trwały powyżej 7 dni wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy