Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jestem w pełni zabezpieczona, biorąc dwa opakowania tabletek pod rząd?

Witam, chciałabym uzyskać odpowiedź na pytanie zadane w temacie. Właściwie chodzi mi o to, że jestem w trakcie przyjmowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych (aktualnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy) i wystąpiła po 3 dniach miesiączka. Wszystko się zgadza, tylko,że mój okres jest mniej obfity, a ilość krwi w porównaniu do miesiączek z okresu sprzed przyjmowania tabletek, znacznie się zmniejszyła. Dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy jest to ta "miesiączka z odstawienia" czy tylko plamienie, bądź krwawienie śródcykliczne?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

To, co Pani obecnie obserwuje, to jak najbardziej krwawienie z odstawienia - występuje po odstawieniu tabletek na okres 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia zazwyczaj jest mniej obfite od "zwykłej" miesiączki występującej podczas naturalnego cyklu. Krwawienie lub plamienie śródcykliczne to natomiast częste działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, które pojawia się zwykle tylko podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań. Zgodnie z nazwą, z tego typu krwawieniem mamy do czynienia podczas łykania tabletek, przed przerwą. Pani najwyraźniej ten problem nie dotyczy.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy