Kiedy zacząć następne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Mam problem. Zaczęłam dopiero brać tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszy dzień okresu i teraz nie wiem, co dalej. Biorę je cały czas, już jestem w połowie opakowania, byłam u lekarza i przepisał mi już tabletki na następne 2 miesiące, ale ja nie wiem, kiedy zacząc to drugie opakowanie. Czy od razu po skończeniu pierwszego? Czy może powinnam odczekać 7 dni i dopiero wziać drugie opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli stosuje Pani ten sam preparat, to prawidłowym postępowanem jest wykonanie 7-dniowej przerwy i przyjęcie tabletki niezależnie od tego, kiedy rozpocznie się miesiączka i kiedy się skończy.