Jak przesunąć dzień miesiączki?

Jestem w trakcie przyjmowania tabletek z kolejnego już blistra. To opakowanie zaczęłam 27 września, a zatem ostatnią tabletkę powinnam wziąć 17 października, po czym od 18 do 24 października mieć przerwę. Miesiączkę w czasie tej przerwy dostanę zapewne 22 października i tu problem, bo 23 mam wesele i chciałabym troszkę przyspieszyć okres, aby móc się swobodnie bawić. Czy zatem przestać brać już dziś tabletki i zrobić przerwę, przez co wcześniej dostanę miesiączkę? Czy jak? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Oczywiście może Pani zakończyć przyjmowanie wcześniej (czyli w trakcie trzeciego tygodnia aktualnego blistra). Możliwe jest także pominięcie 7 dniowej przerwy. Czyli po zakończeniu o czasie aktualnego opakowawnia rozpoczęcie od razu kolejnego. Przy takim postępowaniu krwawienie wystąpi po zakończeniu drugiego opakowania.