Jak można przesunąć miesiączkę?

Dobry wieczór, Mam ogromną prośbę i bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź. Biorę tabletki y******** od 3 miesięcy cieszę się bo one były przepisane żeby zmniejszyć torbiel i udało się. Pani doktor przepisała mi dalej te tabletki i za pół roku mam iść do kontroli ale nie zapytałam się: zawsze miesiączkuję w niedzielę danego miesiąca ostatnio dostałam okres w sobotę chciałabym żeby okres był mniej więcej w niedzielę/poniedziałek czy mogę zażyć później pierwszą tabletkę z nowego opakowania czy może być przerwa 9-dniowa a nie 7-dniowa? Czy to będzie duży problem? Czy coś może się stać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Tak nie wolno robić!!!!
 Wydłużenie przerwy oznacza bardzo istotne zwiększenie ryzyka ciąży! Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem jest przyjęcie dodatkowo 2 tabletek z innego opakowania i rozpoczęcie przerwy później.