Czy przesuwając miesiączkę za pomocą tabletek antykoncepcyjnych zniknie ból piersi przed okresem?

Witam, mam 23 lata, tabletki antykoncepcyjne łykam od 4 lat, po raz pierwszy chciałabym przesunąć miesiączkę. W związku z tym nurtuje mnie jeden problem, tydzień przed miesiączką zawsze bolą mnie piersi, jeśli nie zrobię 7-dniowej przerwy, tylko wezmę następne opakowanie tabletek to co stanie się z tym bólem? Czy będzie mi towarzyszył aż przez cały okres brania następnego opakowania, do wystąpienia miesiączki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Rozpoczęcie kolejnego opakowania z pominięciem 7- dniowej przerwy przesunie termin krwawienie i zapewne także poprzedzający go ból piersi. W trakcie drugiego opakowania przyjmowanego bez przerwy mogą wystąpić krwawienia (o niewielkim nasileniu) nie związane z miesiączką.