Kiedy będę miała pełną ochronę przed ciążą?

Dzień dobry, Biorę pigułki antykoncepcyjne od pół roku. Z przyczyn losowych po zakończeniu opakowania pigułek nie miałam możliwości rozpocząć kolejnego opakowania. Pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania przyjęłam więc dopiero w 11 dniu trwającego teraz cyklu, po tym krótkotrwałym "odstawieniu" pigułek. Kiedy ochrona przed ciążą będzie pełna? Czy dopiero po rozpoczęciu jeszcze kolejnego opakowania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Teoretycznie pełną ochronę antykoncepcyjną powinna Pani uzyskać po 7 tabletkach. Niestety Pani postępowanie nie jest zalecane przez producentów tabletek (a w związku z tym zarejestrowane), więc odpowiedzialność bierze Pani wyłącznie na siebie. Na przyszłość w takiej sytuacji powinna Pani odczekać do czasu pojawienia się kolejnej miesiączki i rozpocząć nowe opakowanie w jej pierwszym dniu.