Wzięłam 24 zamiast 21 tabletek antykoncepcyjnych. Czy ich działanie jest zachowane?

Witam, chciałam się upewnić co do jednej rzeczy. Przedłużyłam o 3 tabletki opakowanie J***, gdyż dostałabym okres idealnie na wesele. Zrobiłam następnie jak zwykle tygodniową przerwę, po której normalnie wróciłam do tabletek i przyjmuję je regularnie. Czy w takim razie to przedłużenie opakowania nie wpłynęło na skuteczność leku i wszystko (antykoncepcja też) odbywa się już normalnie tak, jak gdybym przyjęła 21 a nie 24 tabletki? Z góry dziękuję, Malwina

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie ochrona powinna być pełna, jednak nie jest to schemat zarejestrowany przez producenta, więc odpowiedzialność za ewentualne negatywne skutki bierze Pani wyłącznie na siebie.