Czy można opóźnić krwawienie przyjmując dwie tabletki antykoncepcyjne?

Witam. W czwartek kończę pierwsze opakowanie tabletek N***. Czy mogłabym opóźnić krwawienie przyjmując kolejne dwie tabletki z nowego blistra? Czyli zamiast 21 tabletek zażyłabym 23.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Teoretycznie takie postępowanie jest możliwe, jednak żaden producent tabletek nie zarejestrował takiej metody przesuwania miesiączki. Innymi słowy: może Pani, ale na własną odpowiedzialność.